Pideva õppimise toetamiseks organisatsioonis on mitmeid erinevaid viise, millest mõned vajavad ka rahalist panustamist, kuid teiste käima lükkamiseks piisab vaid töötajate huvist ning natukesest organiseerimisest.
Alusta mentorlusprogrammiga
Võimalda organisatsiooni erinevate tasandite töötajatel üksteiselt õppida või uutel meeskonnaga liitujatel kogenenumate kolleegide abil sisse elada. See aitab uuematel töötajatel omandada oskusi ja teadmisi, mida mujalt pole võimalik saada ning aitab luua ja tugevdada töötajate omavahelisi suhteid.
Loo võimalusi kasvamiseks ja muutusteks
Uuringud näitavad, et tööga rahulolu võib produktiivust kasvatada kuni 12%. Üks võimalus, kuidas töökohal õnnetunde tekkimist toetada, on luua mitmekesine ja paindlik keskkond, mis omakorda toetab ka pidevat õppimist.
Töötajad, kellel on võimalik organisatsioonis liikuda osakondade vahel nii horisontaalselt kui tõusta ka kõrgematele ametikohtadele, omandavad uusi teadmisi ja oskuseid, et uues rollis edukalt toime tulla.
Toeta töötajate täiendõpet
Võimalda oma töötajatele erialaseid täiendkursusi ja koolitusi. Enamik tööandjaid pakuvad võimalust osaleda koolitustel, mis on otseselt seotud tööalase sooritusega, kuid on ka neid, kes lasevad töötajatel ise huvipakkuvaid kursusi valida, olgu selleks siis majandus, keele- või kitarriõpe. Ka huvikoolituste kompenseerimine hoiab töötajad õppimislainel, enesearengule suunatud ja motiveerituna.
Organiseeri raamatuklubi
Traditsiooniliselt on raamatuklubi tööväline ajaviide, kus saadakse kokku, et ühiselt ühte raamatut arutada ja analüüsida, kuid antud kontseptsiooni on võimalik väga edukalt ka töökeskkonnas rakendada. Vali üks raamat, mis käsitleb tööks vajalikke teadmisi või oskusi (alates enese- ja ajajuhtimisest kuni müügistrateegiate või läbirääkimisoskusteni) ning anna inimestele nädal kuni kaks aega, et valitud raamatut töövälisel ajal lugeda ning siis minge näiteks koos lõunale, et ühiselt loetu üle arutleda ning jagada, kuidas keegi õpitut oma töös/elus rakendama hakkab.
Korralda lühiloenguid
Planeeri kord nädalas/kuus lühiloenguid ning kutsu keegi kas organisatsiooni seest või väljast mingil aktuaalsel, enesearengule suunatud või muul huvitaval teemal kõnelema. Rääkida võib ka mõnest loetud raamatust, osaletud koolitusest, nähtud dokumentaalfilmist vms.
Muuda õppimine kergesti ligipääsetavaks
Kõik ülaltoodud viisid suurendavad töökohal õppimise võimalusi ning toetavad professionaalsema, produktiivsema ja motiveerituma meeskonna kujunemist.
Liisi Männistu
Excellence Koolitus- ja Arenduskeskuse koolitusjuht
Kasutatud allikad: