Õigus
Lihthankemenetluse eelised ja kitsaskohad praktikas
Arvestades Eesti turu väiksust viiakse märkimisväärne osa riigihangetest läbi lihthankemenetlusele kohalduvate reeglite järgi. Samas on seadus seda menetlusliiki reguleerivate ettekirjutuste osas napisõnaline, mis tekitab hankijates teadmatust ja ebakindlust selle menetluse läbiviimisel järgitavate kohustuste ja võimaluste osas.
Koolitus annabki ülevaate lihthankemenetluse läbiviimise peamistest reeglitest ning kohalduvatest nõuetest. Samuti käsitleme koolitusel seda, milline on hankija otsustusruum tingimuste kehtestamisel ning milliseid tingimusi oleks hankijal mõistlik ja otstarbekas lihthankemenetluse läbiviimisel kehtestada. Koolitusel puudutatakse ka lihthankemenetluse kitsaskohti, sh vaidlustamisega seotud probleeme.
Koolitajad
Diana Minumets
Birgit Vilippus
Toimumisaeg
4. september 2019 10:00-15:30
Toimumiskoht
Koolituse maksumus
229 € + km
Maksumus sisaldab: koolituspäeva, kohvipause, buffet-lõunat, koolitusmaterjale, tõendit
AJAKAVA
6 akadeemilist tundi auditoorset õpet
09.45–10.00 Kogunemine ja hommikukohv
10.00-11.30 Lihthankemenetluse olemus ja põhireeglid
Diana Minumets, Advokaadibüroo LEXTAL, vandeadvokaat
Mis on lihthankemenetlus ning millal tuleb seda menetlusliiki kasutada?
Milliseid reegleid tuleb lihthankemenetluse läbiviimisel järgida, sh millal kohalduvad hankemenetluse sätted?
Kui suur on hankija otsustusruum ning milliseid reegleid oleks otstarbekas hankijal kehtestada, et saavutada parim tulemus?
11.30-11.45 Kohvipaus
11.45-13.15 Lihthankemenetluse kitsaskohad ja probleemid praktikas
Diana Minumets, Advokaadibüroo LEXTAL, vandeadvokaat
Millised on lihthankemenetluse kitsaskohad ning kuidas neid vältida ja ületada?
Mida tuleb silmas pidada lihthankemenetluses vaidlustuse esitamisel ning millised on vaidlustamisega seotud probleemid praktikas?
13.15–14.00 Lõuna
14.00-15.30 Praktikult praktikule: Lihthankemenetluse ettevalmistus ja läbiviimine praktikas
Birgit Vilippus, EAS, hankeüksuse valdkonnajuht
EESMÄRK
Omandada teadmisi lihthankemenetluse põhiolemusest ja selle menetlusliigi läbiviimisele kohalduvatest reeglitest ning praktilisi soovitusi hankija poolt kehtestatavate tingimuste kohta.
ÕPIVÄLJUNDID
Koolituse tulemusena osaleja:
• tunneb lihthankemenetlusele kohalduvaid kohustuslikke reegleid ning on teadlik tingimustest, mida hankija võib ja võiks selles menetluses kehtestada;
• omab ülevaadet lihthankemenetluse kitsaskohtadest ja probleemidest praktikas ning oskab vastavaid probleeme vältida ja ületada.
Õppekava rühm: õigus
SIHTGRUPP
Koolitus on eelkõige suunatud riigihangete korraldamisega tegelevatele hankija juhtidele ja spetsialistidele, kuid on kasulik ka riigihangetel osalevate ettevõtjate esindajatele ja töötajatele.
Õppe alustamise tingimused: puuduvad
MEETODID
loeng, arutelu, juhtumite analüüs
Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid
Koolituse läbimisel täies mahus väljastatakse osalejale tõend vastavalt täienduskoolituse standardis sätestatud nõuetele.
Tasumine / loobumine
Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve, mille palume tasuda Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus OÜ arvelduskontole: Swedbank IBAN EE74 2200 2210 5162 8618.
Koolitusest loobumise korral palume teatada sellest kirjalikult vähemalt kaks täistööpäeva enne koolituse toimumist, st hiljemalt 30. augustiks. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.
Lisainformatsioon
Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta saab lähemalt lugeda SIIT.
Koolitusjuht