Rahaline ja mitterahaline motiveerimine
Viimane aastakümme on rikastanud organisatsiooni tasu- ja motivatsioonisüsteemide olemust, väärtustades üha enam ja enam mittemateriaalseid motivaatoreid. Nendeks on töökeskkonna ja tööelu kvaliteet, ettevõtte pakutavad arengu- ja karjäärivõimalused, töötulemuslikkus ja tunnustus ning erinevad hüved ja kuulumistasud. Sellised elemendid aitavad organisatsioone uute töötajate ligitõmbamisel, motiveerimisel ja hoidmisel. Hea motivatsioonisüsteem aitab kaasa pühendumuse tekkimisele ja tulemuslikkuse juhtimisele.
Organisatsiooni heaolu sõltub väga olulisel määral töötajate motivatsioonist, mida saab mõjutada nii rahaliste kui ka mitterahaliste vahenditega.
Töötasu annab inimesele turvatunde ning võimalused elus hakkama saada. Sissetuleku suurust võrreldakse oma rolli ja staatusega organisatsioonis. Organisatsiooni jaoks on aga oluline, et töötasu suurus majanduslikult põhjendatud oleks. Hea tasustamissüsteem motiveerib töötajaid paremini tööd tegema ning tööjõukulu on optimaalne ja äriliselt mõistlik.
Toimumisaeg
6. aprill 2016
9.45-10.00 Kogunemine ja hommikukohv
10.00-11.30 Motivatsiooni toetava tasustamissüsteemi kujundamine Koolitaja Urmas Orula on töötanud 15 aastat palgakonsultandina. Ta on viinud talendijuhtimisfirmas Fontes töötamise ajal (1999-2008) läbi palgauuringuid enam kui 150s tuntud Eesti firmas, lisaks Lätis-Leedus. (Tulemus)tasusüsteeme on teinud erinevates ettevõtetes, alates väikesest autoremonditöökojast kuni ministeeriumini. 2003. aastast on ta palgakorralduse õppeaine lektor Tallinna Ülikoolis. On omandanud TTÜs majandusinseneri diplomi ja läbinud EMBA magistriprogrammi Eesti Kõrgemas Kommertskoolis. Omandab TLÜ haridustehnoloogia magistrikraadi. On teinud kaastööd PARE personalijuhtimise käsiraamatule, kirjutanud ja kommenteerinud palgateemalisi artikleid ajakirjanduses ning oma palgablogis, esinenud palgakorralduse ja tulemustasu-teemaliste ettekannetega konverentsidel ja seminaridel, teinud avalikke ja ettevõttesiseseid palgakoolitusi nii juhtidele, spetsialistidele kui ka tootmistöölistele. -Lähtekoht – ettevõtte strateegia, ärimudel ja palgapoliitika 11.30-11.45 Kohvipaus 11.45-12.30 Motivatsiooni toetava tasustamissüsteemi kujundamine (jätkub) -Tasustamissüsteemi kujundamine, palgatasemete sobitamine 12.30-13.15 Mitterahaline motiveerimine Koolitaja Ülle Matt on Swedbank Eesti personalidirektor alates aprillist 2015. Personalitöö on kutsumuseks ja seda vaimustavat kutsumust järgides on tema huvitavad tööaastad olnud seotud Ericsson Eesti, Elcoteq Tallinna ja Stora Enso Baltikumi personalijuhtimisega. Personalitöö juurde tõi teda aga sekretäritöö Paikuse Saeveski AS-s. Ülle on elukestva õppe usku ja tema enesetäiendused on olnud seotud juhtimise, organisatsioonikäitumise, suhtekorralduse ning tippjuhtide coachingu ja karjääri coachinguga. -Mittemateriaalsed motivatsiooni komponendid ja mõju pühendumusele 13.15-14.00 Lõuna 14.00-15.30 Mitterahaline motiveerimine (jätkub) -Kuidas juhtida töötulemuslikkust ja luua tunnustussüsteeme? Juhtide roll tulemuslikkuse juhtimisel. Meetodid: loengud ja arutelud Sihtgrupp: juhid, personalijuhid, personalispetsialistid, jne Koolituse eesmärk: Anda teoreetilised ja praktilised teadmised tulemuslike rahaliste ja mitterahaliste motivatsioonisüsteemide loomiseks. Toimumisaeg: 6. aprillil 2016, kell 10.00-15.30 (6 akadeemilist tundi) Toimumiskoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) Maksumus sisaldab: koolituspäeva, kohvipause, lõunapausi, koolitusmaterjale Tasumine: Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve, mille palume tasuda Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus OÜ arveldusarvele: Swedbank IBAN EE74 2200 2210 5162 8618 Loobumine: Koolitusest loobumise korral palume teatada sellest kirjalikult hiljemalt 1. aprilliks, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest. Lisainformatsioon: Liisi Männistu NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi koolituse programmis ja ajakavas! |