Traditsiooniline ja tegevuspõhine eelarvestamine ettevõttes
Eelarve on kvantitatiivsetes terminites detailne plaan, mis sätestab, kuidas ettevõte omandab ja kasutab ressursse kindlal ajaperioodil tulevikus. Eelarve on juhtkonna poolt kavandatud tulevaste perioodide tegevusplaanide kvantitatiivne väljendus, mis haarab nii rahalisi kui ka mitterahalisi aspekte ning aitab koordineerida ja juurutada plaane (Foster 2002, lk 467). Eelarve koostamisel jõutakse soovitava kasumini või põhitegevuse tulemuseni järk-järgult, pidevalt otsitakse nn pudelikaelu, mis tuleb kõrvaldada.
Koolitusel selgitatakse praktiliselt, miks traditsiooniline eelarvestamine keskendub allüksustele ja ressursside (ära)kasutamisele ning tegevuspõhine meetod analüüsib kõike tegevuste kaudu ehk eesmärk lahutatakse osategevusteks, mitte allüksusteks. Praktilise osa lahendamisel selgub, millist meetodit ja miks tasuks rakendada, kuidas asjakohane meetod toetab ettevõtte kui terviku eesmärkide saavutamist.
Toimumisaeg
24. jaanuar 2017
Koolitaja Raili Kuusik on mitmete analüüsi- ja finantsvaldkonna teemade koolitaja-lektor.Omab praktilist kogemust nii avalikus kui ka erasektoris. Täna töötab kõrgkoolis lektorina.
09.45–10.00 Kogunemine ja hommikukohv 10.00–11.30 Eelarvestamise sisu ja tähtsus 11.30–11.45 Kohvipaus 11.45–13.15 Traditsiooniline eelarvestamine, tegevuspõhine eelarvestamine 13.15–14.00 Lõuna 14.00–15.30 Kahe erineva meetodi abil saadud tulemuste kõrvutamine Koolituse eesmärk: Koolituse eesmärk on selgitada eelarvestamise sisu ja vajalikkust kahe erineva eelarvestamise meetodi kaudu (traditsiooniline versus tegevuspõhine eelarvestamine) näidisettevõtte põhjal. Vaatluse alla võetakse eelarve tulud ja kulud tekkepõhiselt ning analüüsitakse eelarve täitmist kassapõhiselt laekumiste ja väljamaksete kaudu. Analüüsitulemused selgitatakse lahti nii numbritena kui ka joonistena. Hinnatakse meetodite praktilist rakendamist ettevõtte igapäevases töös (nt toote/teenuse omahinna arvestuses ja kasumi suurendamise võimaluste märkamises). Õpiväljundid: Koolituse tulemusena osaleja: Sihtgrupp: (mikro- ja väike-) ettevõtjad, analüütikud, eelarvestajad, raamatupidajad, vastava valdkonna spetsialistid Meetodid: loeng ja juhtumite lahendamine – kvantitatiivne analüüs numbritena, sisuanalüüs suuliselt ja joonistena Toimumisaeg: 24. jaanuar 2017 kell 10.00–15.30 Koolituse kogumaht: 6 akadeemilist tundi auditoorset õpet Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid: Koolituse läbimisel täies mahus väljastatakse osalejale tõend vastavalt täienduskoolituse standardis sätestatud nõuetele. Toimumiskoht: Park Inn by Radisson Central Tallinn seminariruum (Narva mnt 7c, Tallinn) Maksumus sisaldab: koolituspäeva, kohvipause, buffet-lõunat, koolitusmaterjale, tõendit Tasumine: Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve, mille palume tasuda Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus OÜ arvelduskontole: Swedbank IBAN EE74 2200 2210 5162 8618. Loobumine: Koolitusest loobumise korral palume teatada sellest kirjalikult hiljemalt 19. jaanuariks, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest. Lisainformatsioon: Kadri Liimal NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi koolituse programmis ja ajakavas! |